Zespół taneczny "Baby Jagi" został założony 1 października 1987 roku przez Jolantę Michalak w Ognisku Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza w Toruniu.

 

Składający się dziś z ponad 125 osób, wchodzących w skład różnych grup wiekowych (najmłodsza, młodsza, średnia i grupa "Teatrus"), czynnie uczestniczących w zajęciach tanecznych i biorących udział w licznych występach, tworzy korporację taneczną.

 

"Baby Jagi" wielokrotnie prezentowały swe umiejętności na ekranach TVP2, TV Polonia, TV Polsat oraz TV Bydgoszcz, w programach takich jak m.in. "Na wyspie nutek", "Klips Klaps", "Teleranek", "Muzyczna skakanka".

 

Zespół wziął udział w nagraniu musicalu w reżyserii Cezarego Domagały pt. "W poszukiwaniu małego księcia", wystąpił w Teatrze Polskim i Teatrze Syrena w Warszawie. Występowawał z takimi gwiazdami jak: Stan Borys, Alicja Majewska, Ryszard Rynkowski, Justyna Steczkowska, Krzysztof Tyniec, Marek Majewski, Witold Zborowski, Zbigniew Wodecki, Joanna Koroniewska, Małgorzata Skrzynecka, Wiolettą Willas oraz z Cyrkiem Zalewski.

Koncerty korporacji prowadzili m.in. prezenterka TVP1 Paulina Chylewska, toruńscy aktorzy: Sławomir Maciejewski, Jacek Pysiak, Dariusz Berski, Piotr Głowacki, animatorzy kultury: Jacek Beszczyński, Jarosław Nadolski, muzyk - Igor Nowicki, dziennikarze lokalnych mediów: Tomasz Żyżko, Tomasz Kaczyński, Paweł Pęńsko, Marek Nienartowicz, Maria Choduń.

 

Grupa wykorzystuje w swoich choreografiach muzykę klasyczną: Bacha, Mozarta, Bizeta, Vivaldiego, Szostakiewicza, Czajkowskiego. Muzyka ta rozwija u dzieci wielką kreatywną wraźliwość, a co za tym idzie, wywołuje emocje i skojarzenia procentujące później w kompozycjach tanecznych budowanych w oparciu o techniki tańca współczesnego. Odbiór muzyki klasycznej, tak dzisiaj niepopularnej wśród dzieci i młodzieży, przybliżony zostaje dzięki pokazaniu jej w przystępnej wersji tanecznej, prezentowanej z wielką precyzją i profesjonalizmem.

 

Podobnie trudny w odbiorze jazz to wspaniała pożywka dla tańca i wielkie wyzwanie choreograficzne. Dlatego też w programie zespołu znalazły się kompozycje Milesa Davisa, Herbie Hancock'a, Walk Away.

 

Wyciągnięcie z muzyki tego, czym w istocie jest, nie ogranicza się i nie kończy na klasyce i jazzie. Hip-hop to także jeden z gatunków, gdzie tancerze nie tylko odnajdują swoje miejsce, ale potrafią doskonale zaprezentować zdobyte umiejętności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wkrótce więcej, dużo więcej...


Zespół wielokrotnie występował i odwiedzał wiele państw Europy: Bułgaria, Rumunia, Turcja, Grecja, Słowacja, Austria, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Francja, Belgia, Holandia, Monaco, Monte Carlo, Luxemburg, Lichtenstein, Węgry, Szwajcaria, Finladia, Białoruś, Łotwa, Estonia.

 

Dlatego też dzieci zaczynają swoją karierę w wieku 7-9 lat, a kończą ją dopiero po maturze, choć coraz częściej decyzja o odejściu z zespołu trudna jest do podjęcia nawet po ukończeniu studiów, czego przykładem jest najstarsza grupa o nazwie "Teatrus".

 

 

Tworzymy choreografie z tancerzami mającymi dobrze opanowany warsztat, opowiadamy historie, rysujemy bajki wyobrażni , pokazujemy emocje, ekspresję, operujemy wieloma stylami, miksujemy i mieszamy taniec korzystając z róznorodności barw na palecie malarza artysty, jesteśmy atrakcyjni nawet dla najbardziej wymagającej widowni, rozpoznawalni w mieście i regionie. Stworzylismy własny styl i charakter, mamy atrakcyjne propozycje dla odbiorcy w każdym wieku, pokazujemy show na profesjonalnym poziomie, bawimy się tańcem i to jest nasz sukces.

Oglądaj nas, a nie zaśniesz w fotelu i nie będziesz błagać o koniec, nie dostaniesz odleżyn na pośladkach , ale urosną Ci skrzydła i zapragniesz wznieść się ponad mury toruńskiej Starówki.

Najnowszy repertuar 2012 (choreografie):

+ "Baletowy fotel" - tańczy gr. młodsza
+ "W różowym nastroju" - tańczy gr. mlodsza2
+ "Full Wypas" - miks lat 80-tych, tańczy gr. starsza
+ "Bye,Bye" - miks lat 70-tych, tańczy gr. średnia
+ "Odcienie czerni" - tańczy gr. studencka

Główna | O zespole | Koncerty | News | Kontakt | Wykonanie: Strony www Toruń